Najważniejsze to dobrze zrozumieć materiał. Właśnie z tego powodu językiem wykładowym na naszym kursie jest język polski. Już Mikołaj Rej mówił coś na ten temat…
„Nie od razu Kraków zbudowano”
Kurs nie powinien pozwolić Ci się zgubić. Zaczyna się od zupełnych podstaw. Zaczynasz od poznania narzędzi, potem prostych komend i dopiero dalej rozbudowujesz swoją wiedzę o kolejne polecenia, konstrukcje programistyczne, budowanie skryptów, uruchamianie zdalne poleceń, planowanie zadań do uruchomienia itp. Kończąc kurs będziesz na poziomie zaawansowanym rozumieć Powershella, dasz radę samodzielnie tworzyć własne skrypty oraz będziesz rozumieć skrypty innych autorów. Jednak kok po kroku. We własnym tempie. Jeśli coś już znasz możesz przeskoczyć lekcję. Jeżeli nie zapamiętałeś materiału od razu – powtórz lekcję jeszcze raz.
„Kto pyta nie błądzi”
Jeśli to potrzebne skontaktuj się z trenerem. Służy do tego tzw. dyskusja. Nasz trener spróbuje odpowiedzieć na Twoje pytanie.
„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”
Oprócz wielu przykładów zaprezentowanych na kursie otrzymasz od trenera prowadzącego również dodatkowe materiały np. linki do artykułów dotyczących omawianego na kursie materiału lub poszerzające ten materiał.
„Ćwiczenie czyni mistrzem”
Po każdym module znajdziesz test, rozwiązując go możesz uzupełnić i utrwalić wiedzę zdobywaną podczas kursu.
Nie oglądaj od razu całego materiału video. Kurs składa się w 99% z nagrań sesji powershellowych. W miarę możliwości staraj się wracać do kursu często ale na krótko. Poznaną wiedzę próbuj samodzielnie zastosować wykonując te same lub podobne czynności na swoim komputerze. W nauce liczy się częstość a nie ilość. Liczy się praktyka, a nie bierne słuchanie.
„Nauka jest sprawą wielkich”
Pamiętaj o możliwości zainstalowania na Twoim urządzeniu przenośnym aplikacji Udemy, gdzie również w trybie offline możesz odtwarzać materiał z kursu. Pozwala to powrócić do kursu gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz!